FAQ

24. októbra 2022 0 Od Ján Sládek

1.    Môžete mi odporučiť produkty na domácu starostlivosť pre môj typ pleti?

Odporúčať kozmetické produkty „na diaľku“ je vždy komplikované. Pokiaľ poznáte svoj typ pleti, môžete si na domácu starostlivosť vybrať niektorý z našich Beauty Boxov podľa príslušných produktových radov. U väčšiny žien sa však stretávame s kombináciou jednotlivých typov pleti, pokožka sa taktiež mení v závislosti na životnom štýle – strave, spánku, strese, hormonálnych zmenách či s jednotlivými ročnými obdobiami. Ideálne je preto navštíviť niektorú z našich preškolených kozmetičiek (kontakt na kozmetičku vo Vašom regióne nájdete na salony.essente.cz , ktorá Vám zostaví produkty domácej starostlivosti “na mieru”, na základe aktuálneho stavu Vašej pleti.

 

2.    Kde nájdem salóny pracujúce s kozmetickou značkou Essenté?

Kontakt na preškolené Essenté kozmetičky vo Vašom regióne nájdete na našich webových stránkach na  salony.essente.cz .

 

3.    Môžem kozmetiku Essenté kombinovať s ďalšími značkami?

Aktívne látky a ďalšie zložky jednotlivých prípravkov Essenté, rovnako ako ich presné pomery a výrobné postupy, sú postavené na najmodernejších vedeckých poznatkoch z oblasti kozmetológie a dermatológie tak, aby na seba nadväzovali a vzájomne sa podporovali. Nie je preto vhodné kombinovať ich s produktmi iných značiek. Okrem zníženia účinnosti a výsledného efektu sa nesprávnou kombináciou rôznych produktov zvyšuje riziko alergických reakcií.

 

4.    Je kozmetika Essenté hypoalergénna?

Všeobecne nemôžeme povedať, že kozmetika Essenté je hypoalergénna. Avšak pri vývoji našich produktov dbáme na to, aby boli naše prípravky čo najšetrnejšie. Snažíme sa vyberať také ingrediencie, ktoré sú dobre znášané aj problematickou pleťou. Naše najšetrnejšie prípravky môžete nájsť tu :  http://www.essente.cz/cs/pece-o-hypersenzitivni-plet Jedná sa o produkty radu Redness Minimizers, ktoré sú zamerané na veľmi citlivú či podráždenú pleť so sklonom k ​​začervenaniu, odstraňujú pocity pálenia a suchosti.

 

5.    Sú Vaše produkty testované na zvieratách?

Nemusíte sa báť, produkty Essenté neboli a nie sú testované na zvieratách. Zákaz testovania hotových kozmetických produktov na zvieratách platí v rámci EÚ už od roku 2004, od roku 2009 potom aj na zložky použité na výrobu. Od marca 2013 bol ešte sprísnený zákazom Európskej komisie predávať nové kozmetické prípravky vyrobené mimo EÚ, ak boli testované na zvieratách.

 

6.    Sú produkty Essenté vegánske?                                                                                             

Principiálne sa naše kozmetické rady netvorili ako vegánske, takže Vám môžeme iba odporučiť skontrolovať zloženie podľa INCI na etikete a zhodnotiť, ktorý výrobok vyhovuje a ktorý nevyhovuje vegánskym kritériám. V súčasnej dobe existujú aj mobilné aplikácie, ktoré na základe ofoceného zloženia výrobku vyhodnotia, či je zloženie vhodné pre vegánov alebo nie.

 

7.    Môžem kozmetiku Essenté používať v tehotenstve a pri dojčení?

Žiadny z našich produktov neobsahuje látky, ktoré by boli v tehotenstve či pri dojčení škodlivé. Neodporúčame iba aplikáciu Enzymatického peelingu a Peelingu s AHA kyselinami, aj keď ste boli na ich aplikáciu pred tehotenstvom zvyknutá. Dôvodom je fakt, že pokožka je v tomto období hormonálne nestabilná a citlivejšia. Ostatné produkty Essenté môžete používať bez akýchkoľvek problémov.

 

8.    Chcela by som začať kozmetiku Essenté používať, ale radšej by som ju chcela najskôr vyskúšať kvôli reakcii pokožky. Máte k dispozícii nejaké vzorčeky?

Áno, väčšinu našich produktov ponúkame aj vo forme 2 ml vzorčekov na vyskúšanie. Jednotlivé testery si môžete objednať na našom e-shope essente.cz.

 

9.    Organizujete aj kurzy pre koncové zákazníčky, ako sa správne doma starať o pleť? Prípadne online kurzy?

Kurzy pre koncových zákazníkov bohužiaľ nemáme a úprimne povedané, v tejto chvíli o nich ani neuvažujeme. Preferujeme klasický postup, kedy vyškolená odborníčka – kozmetička, odporučí na základe aktuálneho stavu pleti klientke starostlivosť „na mieru“. Poradenstvo profesionálky ovplyvňuje množstvo faktorov – vek klientky, typ a aktuálny stav pleti, hormonálne vplyvy, ročné obdobie, pracovné prostredie a pitný režim klientky, či je fajčiarkou alebo nie… Preto odporúčame aspoň jednu návštevu u preškolenej kozmetičky absolvovať a všetky základné informácie a odporúčania získať v niektorom z našich salónov, ktoré nájdete na  salóny.essente.cz .

Základné rady a informácie nájdete aj vo videách našej ambasádorky Kristiny Kúbkovej tu:  Kristina Kloubková radí | ESSENTÉ (essente.cz)

 

PRODUKTY A ICH POUŽÍVANIE

10.    Aký je rozdiel medzi Essenté Čistiacim gélom s AHA kyselinami 3 % a Umývacou emulziou a AHA kyselinami?

Uvedené produkty sa líšia nielen konzistenciou (gél x emulzia), ale aj množstvom obsiahnutých kyselín a iných aktívnych látok.
Čistiaci gél s AHA kyselinami obsahuje 3%  kyseliny mandľovej a je určený na starostlivosť o problematickú a aknóznu pokožku, najmä v akútnej fáze zapálenia pokožky.
Umývacia emulzia s AHA kyselinami  obsahuje okrem čistiacich látok z talianskeho olivového oleja aj mandľový olej a kyselinu mliečnu a je určená pre všetky typy pletí. Oba prípravky sú určené na čistenie pleti, používajú sa ako mydlo (bez tampónu) a zmývajú sa vodou.
Návod na použitie: Špičkami prstov naneste malé množstvo umývacej emulzie alebo gélu na navlhčenú pleť a krúživými pohybmi jemne masírujte. Zamerajte sa najmä na oblasti, ktoré sú náchylné na upchávanie pórov. Potom opláchnite vlažnou vodou.

 

11.    Musí sa po očistení pleti Umývacou emulziou s AHA kyselinami použiť pleťová voda, tonikum či mlieko na dočistenie?

Essenté Umývacia emulzia s AHA kyselinami je jedným z našich „bestsellerov“ a považujeme ju za naozaj TOP produkt. Kyselina mliečna pomáha uvoľniť upchaté póry, mandľový olej dodáva pleti pocit hebkosti. Emulzia pleť krásne očistí a po opláchnutí čistou vodou už nie je potrebné žiadne ďalšie dočisťovanie.

 

 12.    Kedy je vhodné používať Micelárnu vodu 3 v 1? A treba ju zmývať?

Naša micelárna voda obsahuje veľmi šetrné tenzidy, prešla všetkými dermatologickými a mikrobiologickými testami s tým, že sa oplachovať nemusí a pleti nijako neškodí a nedráždi ju – čo je výhodou napríklad pokiaľ potrebujeme pleť čistiť na cestách či dovolenke. Avšak my, ako profesionáli, odporúčame micelárnu vodu zmyť čistou vodou a tenzidy, teda látky, ktoré na seba viažu nečistoty z pleti, zmývať. Ani jedna varianta nie je zle, ale zmývanie vodou nám pripadá pre pleť lepší, správnejší a profesionálnejší .

 

13.    Čo sú to boostery a ako ich správne používať? Majú sa oplachovať?

Jedná sa o vysoko koncentrované prípravky (séra) na intenzívnu starostlivosť o pokožku a rozhodne sa neoplachujú. Nanášajú sa v tenkej vrstve na vyčistenú pleť a následne sa prekrývajú pleťovou maskou alebo krémom Essenté. Aktívne látky v nich obsiahnuté tak môžu čo najdlhšie a najintenzívnejšie na pokožke pôsobiť. Boostery stimulujú bunkovú aktivitu aj regeneračné procesy v koži a je možné ich vzájomne kombinovať, najmä u zmiešaných typov pletí podľa jednotlivých problematických partií tváre.

 

14.    Pre akú starú pleť sú jednotlivé krémy vhodné? Máte delenie 30+, 40+ a pod.? Ktoré krémy sú vhodné na zrelú pleť?

Použitie našej kozmetiky nie je rozlišované podľa veku, ale podľa aktuálneho stavu pleti. V každodennej praxi sa opakovane stretávame s tým, že stav pleti rovnako starých klientiek a ich potreby sú môžu byť úplne odlišné. Preto je ideálne, pokiaľ klientky navštívia niektorú z našich vyškolených kozmetičiek. Tá potom odborne posúdi aktuálny stav pleti a odporučí ideálnu skladbu našich produktov. Najbližšiu Essenté kozmetičku si môžete vyhľadať na  salóny.essente.cz .

 

15.    Vo vašej ponuke som nenašla nočný krém?

Máte pravdu, produkty rozlišujeme podľa typu pleti. Ponúkame špeciálne prípravky na hydratáciu pleti, pre zrelú pleť, na problematickú pleť so sklonom k ​​akné, pleť citlivú so sklonom k ​​začervenaniu. Krémy, ktoré tu nájdete, môžete užívať ako na deň, tak aj na noc – nie je preto nutné zaobstarať si dva krémy a naše klientky to berú ako veľkú výhodu. Jedinou výnimkou je unikátny prejasňujúci a stimulujúci Therapy krém, ktorý je určený iba ako nočný krém, a je vhodný pre všetky typy pleti.

 

16.    Pre aký typ pleti je vhodný Essenté Therapy krém?

Tento unikátny prejasňujúci a stimulujúci nočný krém je vhodný pre všetky typy pleti. Obsahuje technologickú novinku – špeciálny lamelárny vodný gél (LWG). Vďaka nemu sa AHA kyseliny, zapuzdrené v gélových lamelách, uvoľňujú do pokožky postupne po dobu 10 hodín. Z tohto dôvodu je potrebné pleť cez deň chrániť krémy s UVA/UVB filtrami. Therapy krém intenzívne obnovuje štruktúru pokožky a okamžite ju vyhladzuje, vypína, farebne zjednocuje, redukuje vrásky a viditeľne ju rozjasňuje.

 

17.    Je vhodné používať Essenté Therapy krém ako nočný krém dlhodobo, a hlavne, je vhodné používať ho ako nočný krém v lete?

Áno, Essenté Therapy krém je možné používať dlhodobo, a to aj v lete, pri bežnom režime. Samozrejme je však potrebné cez deň pleť chrániť krémy s SPF ochranou. Neodporúčame aplikáciu iba v prípade, ak sa plánujete dlhodobo a intenzívne opaľovať, tzn. na dovolenke, najmä pri mori alebo na horách a pod.

 

18.    Môže sa pod Essenté Therapy krém aplikovať na noc niektorý z boosterov?

Nie, Therapy krém sa nanáša priamo na očistenú pleť as boostermi sa nekombinuje. Hyalurónový booster či niektorý z ostatných boosterov sa aplikujú podľa potreby iba na deň pod krém s UVA/UVB ochranou.

 

19.    Koľko percentnú kyselinu hyalurónovú obsahuje Essenté Hyalurónový booster?

Essenté Hyalurónový booster obsahuje 100% čistú kyselinu hyalurónovú v 2% koncentrácii.

 

20.    Essenté Expres krém proti vráskam je vraj náhrada botulotoxínu, ako funguje?

Expres krém proti vráskam je naozaj šetrnejší, lacnejší a netoxickou alternatívou aplikácie botulotoxínu. Obsahuje unikátne peptidy, ktoré znižujú hĺbku tvárových vrások, spôsobených kontrakciami mimických svalov. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnosť a pružnosť pokožky. Krém obsahuje jedinečnú účinnú látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálnom odporúčanom množstve. Klinická štúdia preukázala redukciu vrások až o 63 % počas 28 dní pravidelného používania, pri aplikácii 2 x denne.

 

21.    Aké produkty Essenté sú vhodné pod ultrazvukovú špachtľu?

Na čistenie pleti ultrazvukovou špachtľou ponúkame Essenté Gel pod ultrazvukovú špachtľu. Tento vodivý gél s obsahom mandľového a olivového oleja a urey zmäkčuje pokožku, zvyšuje jej sklznosť a vodivosť, a tým uľahčuje čistenie pleti ultrazvukovou špachtľou. Zároveň napomáha uvoľňovaniu odumretých buniek z pokožky a vďaka obsahu mandľového oleja dodáva pleti pocit hebkosti. Bol vyvinutý špeciálne pre profesionálnu starostlivosť v kozmetickom salóne.

 

22.    Je možné Essenté boostery zapracovávať galvanickou žehličkou?

Áno, účinnosť našich boosterov môžete podporiť zapracovaním galvanickou žehličkou. Odporúčame na vyčistenú pleť aplikovať jeden z boosterov podľa aktuálnych potrieb pleti (hydratácia, lifting, akné), následne prekryť Hyaluronovým boosterom, ktorý krásne kĺže a vodí, a potom zažehliť.

 

23.    Aký je rozdiel medzi Essenté Vyrovnávacím a Výživným hydratačným krémom? Pre koho sú vhodné?

Oba krémy z radu Moisturizing Care poskytujú intenzívnu, okamžitú a dlhodobú hydratáciu. Vďaka rýchlo sa vstrebávajúcemu zloženiu predstavuje ideálny základ pod make-up, ľahko sa rozotierajú a nezanechávajú na pokožke mastný film. Pleť získa žiarivý a zdravý vzhľad, bude na dotyk jemná, vláčna a svieža. Hlavný rozdiel je v textúre, Vyrovnávací hydratačný krém má textúru ľahkú a je vhodný pre všetky typy pleti, aj tie mastnejšie. Výživný hydratačný krém s bohatou výživnou textúrou je vhodný skôr pre veľmi suchú pleť a taktiež pleť citlivú, ktorú vďaka obsahu aktívnych látok upokojuje a redukuje prejavy kuperózy či atopického ekzému.

 

24.    Sú Essenté Denné krémy SPF 15, SPF 30 a SPF 50 vhodné aj pre malé deti?

Žiadny z našich denných krémov s ochrannými faktormi nebol špeciálne schválený ako výrobok pre deti. Avšak Vás môžeme uistiť, že neobsahujú žiadnu z nepovolených látok pre výrobky pre deti, všetky sú určené aj na citlivú pokožku a my v Essente ich na svoje deti s pokojným svedomím a bez obáv používame.

 

25.    Máte v ponuke gélové zmäkčovadlo na pleť?

Klasické zmäkčovadlo v ponuke bohužiaľ nemáme. Môžeme Vám však odporučiť Essenté Gél pod ultrazvukovú špachtľu s obsahom mandľového a olivového oleja a urey, ktorý pokožku zmäkčuje. Gél zároveň zvyšuje sklznosť a vodivosť pleti, a tým uľahčuje jej čistenie ultrazvukovou špachtľou. Napomáha uvoľňovaniu odumretých buniek z pokožky a vďaka obsahu mandľového oleja dodáva pleti pocit hebkosti.

 

26.    Je možné si kúpiť a používať Set pre korneoterapeutickú kúru iba pre domácu starostlivosť, bez absolvovania celej korneoterapeutickej kúry? Len pre celkové zlepšenie stavu a vzhľadu pleti?

Produkty obsiahnuté v Beauty Boxe Peel-Therapy je možné skutočne používať aj bez kombinácie s korneoterapeutickým salónnym ošetrením. Therapy krém (nižší obsah AHA kyselín) alebo Prípravný peelingový krém (vyšší obsah AHA kyselín) na noc a Hyalurónový booster pod denný krém. Pleť sa vďaka pomaly uvoľňujúcim AHA kyselinám rozjasní, osvieži a farebne zjednotí. Hyalurónový booster potom zaistí intenzívnu hydratáciu. Výsledný efekt však bude menej výrazný ako pri absolvovaní kompletnej kúry, čo je určite škoda. Inak určite nezabudnite cez deň na SPF ochranu.

 

OTÁZKY K PROBLEMATIKE AKNÉ

27.    Na svoju aknóznu pleť som si zaobstarala Essenté Beauty Box pre intenzívnu starostlivosť pri akné. Ako mám produkty používať?

Najprv pleť starostlivo očistite pomocou  Čistiaceho gélu s AHA kyselinami 3%.  Špičkami prstov naneste malé množstvo čistiaceho gélu na navlhčenú pleť a krúživými pohybmi jemne masírujte. Zamerajte sa najmä na oblasti náchylné na tvorbu akné. Vyhnite sa okoliu očí, na záver opláchnite vlažnou vodou. Čistiaci gél efektívne odstraňuje odumreté bunky a nečistoty v pleti a je optimálnou prípravou na ďalšie ošetrenie.
Potom aplikujte lokálne na miesta postihnuté akné či podobnými zápalovými prejavmi  Aktívny booster pri akné . Tento vysoko koncentrovaný booster ničí zápalové procesy už v samotnom zárodku, má antibakteriálne účinky a problematické oblasti ihneď upokojí.
Nechajte booster okamih zaschnúť a na záver zľahka vmasírujte na celú oblasť tváre Upokojujúci krém . Tento ľahký a rýchlo sa vstrebávajúci krém pleť na záver nielen upokojí, ale taktiež reguluje nadmernú tvorbu kožného mazu, intenzívne hydratuje vysušenú pleť a zmatňuje pokožku. Po chvíli môžete tvár bez problémov nalíčiť.
Rovnaký postup opakujte 2 x denne, ráno a večer.

 

28.    Je Essenté Beauty Box pre intenzívnu starostlivosť pri akné vhodný aj pre mladistvých? Môžu ho používať aj chlapci?

Áno, tento set intenzívnej starostlivosti o problematickú aknóznu pleť je vhodný aj pre mladistvých, používať ho môžu muži aj ženy.

 

29    Aký je rozdiel medzi Beauty Boxom na prevenciu tvorby akné a Beauty Boxom na intenzívnu starostlivosť pri akné?

BB na prevenciu tvorby akné  obsahuje prípravky zamerané na elimináciu príčin vzniku akné, reguláciu nadmernej tvorby kožného mazu a zmatnenie pleti u ľahších foriem akné. Je vhodný pre problematickú, na akné náchylnú a ekzematickú pleť.
BB pre intenzívnu starostlivosť pri akné  je zameraný na výrazné prejavy akné v akútnej fáze, pôsobí proti baktériám rodu Propionibacterium Acnes. Obsahuje vysoko koncentrovaný Aktívny booster pri akné, ktorý má silné antibakteriálne účinky, redukuje tvorbu komedónov a ničí zápalové procesy už v samotnom zárodku. Je vhodný pre aknóznu pleť so zápalovými prejavmi.

 

30.    Pre akú pleť je určená a ako sa aplikuje Aktívna maska ​​pri akné?

Maska je určená pre problematickú ak akné náchylnú pleť ako účinná prevencia zápalových prejavov. Problematické oblasti ihneď upokoja a pomôže s obnovou bežných funkcií kože. Vyvážený komplex účinných látok reguluje tvorbu kožného mazu, podporuje regeneráciu pleti a zároveň pleť hydratuje.
Masku naneste rovnomerne v tenkej vrstve na vyčistenú pleť. Na zvýšenie a urýchlenie účinkov aktívnych látok zakryte tvár maskou z netkanej textílie s otvormi na oči, nos a ústa, namočenou v studenej vode, a potom ešte maskou z fólie (tiež s príslušnými otvormi). Nechajte pôsobiť 10-15 minút. Po uplynutí tejto doby masku šetrne zmyte. Na záver ošetrenia použite vhodný krém Essenté podľa typu pleti.

 

31.    Aktívnu masku pri akné ponúkate iba v 5 ml balení. Nemáte ju náhodou, alebo nebude niekedy v blízkej dobe na objednanie aj vo väčšom balení? 

Essenté Aktívna maska ​​pri akné má bohužiaľ špecifické zloženie, ktoré má tendenciu v dávkovacej pumpičke zasychať. Z tohto dôvodu masku ponúkame v jednorazovom 5 ml balení.

 

32.    Môže sa Essenté Čistiaci gél s AHA kyselinami 3 % používať u problematickej pleti dlhodobo alebo je vhodné tento produkt pri zlepšení stavu pleti vysadiť?

Na čistenie mastnej pleti s upchatými pórmi as ložiskami akné používajte Essenté Čistiaci gél s AHA kyselinami 3%. Vyšší obsah AHA kyselín zaistí odstránenie odumretých buniek, uvoľní upchaté póry, zaistí prevenciu tvorby zápalov a zníži tvorbu kožného mazu. Pokiaľ dôjde k upokojeniu pleti, odporúčame prejsť na Essenté Umývaciu emulziu s AHA kyselinami, kde sú AHA kyseliny obsiahnuté v nižšej koncentrácii.